„TALVISOTA” Fińskie Muzea Militarne i Fortyfikacje 13-18/04/2023

 

 

To już 3 edycja wyjzdu do Finlandi krainy tysięcy jezior i pięknych lasów ,gdzie dowiecie się i zobaczycie , dlaczego podczas Wojny Zimowej i Kontynuacyjnej , Dawid (Finlandia) tak dzielnie walczył z Goliatem (Rosja).

Wyjazd nazwany przez jego uczestników "Stug trip" zobaczymy ich min.9 sztuk - Fimowie posiadająca ich największa kolekcję na świecie.

Wyjazd podczas którego zobaczymy dziesiątki pojazdów pancernych i samolotów , fortyfikacje Salpa Line i wyspę twierdzę , wpisana na listę Unesco.

Dowiecie się i zobaczycie , dlaczego podczas Wojny Zimowej i Kontynuacyjnej , Dawid (Finlandia) tak dzielnie walczył z Goliatem (Rosja).

Czytaj dalej

"Tiger Day" Bovington Tank Museum & Militarne Muzea w Anglii 20-23/04/2023

Panzerkampfwagen VI TIGER "131" - ikona Panzerwaffe , jedyny "sprawny" i oryginalny czołg tego typu na świecie podczas pokazów dynamicznych wraz z innymi pojazdami , przyspieszy bicie serce każdego fana pancerki.

Będzie to 10 jubileuszowy wyjazd do UK , który organizuję.

Wyjazd ten przygotowałem dla Fanów czołgów oraz lotnictwa , wybrałem największe i najciekawsze muzea na Wyspach. Będzie również polski akcent z Bitwy o Anglię i wiele więcej.

Zapraszam do mekki pancerniaków - Bovington Tank Museum na ewent "Tiger Day"

Czytaj dalej

„Operacja Market Garden & Militracks w Overloon” 17-21/05/2023

 

 "Market Garden i Militracks" , największa Aliancka operacja z udziałem wojsk powietrzno-desantowych celem zdobycia mostów na terenie Holandii i otwarcia drogi do "serca" Niemiec.

Odwiedzimy kluczowe miejsca walk , opowiem jak wyglądały lokalne potyczki , zaprezentuje dziesiątki lokalizacji "kiedyś / dziś".

 Militracks - największa impreza z udziałem niemieckich pojazdów wojennych w Europie , gdzie oprócz zwiedzania muzeum Overloon , będziecie mogli przejechać się pojazdami :)

Czytaj dalej